Warning: copy(images/Tom_obrazky/Rnin%20-%20Trvobran%20-%202015.jpg) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/19496/virtual/www/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 674

Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/19496/virtual/www/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 674

Warning: copy(http://ronin-band.czimages/Tom_obrazky/Rnin%20-%20Trvobran%20-%202015.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/19496/virtual/www/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 674

Vydáváme album Oči

Někdy je cesta rovná a někdy se klikatí. K dokončení alba Oči se Róninovi klikatila celkem dost, neboť od jeho nahrání, k procesu jeho vypuštění do světa uběhlo pár let.

Naše album jsme nahrávali sami a dokonce i sami míchali a přestože je to dnes běžná praxe pro nás to nebyl vůbec jednoduchý proces. Od nakoupení potřebných propriet, nahrávadel a upgradu PC, po zvládnutí softwaru a hodinám strávených při finálním mixu.
Možná pro někoho nebude zvuk nahrávek perfektní, ale rozhodli jsme se dát už konečně nahrávky do světa, neboť už víc pro zlepšení udělat neumíme a tak lze nahrávky brát i jako dokument doby v které vznikaly.
Doufejme, že se vám bude naše hudba líbit a pokud ano můžete naši skupinu podpořit tím, že si album v elektronické podobě koupíte na portálu Vivala.cz za směšnou cenu 60,- kč.

Album pak lze samozřejmě poslouchat i zde na našich oficiálních stránkách v sekci Média ->player -> Oči a pak také na známé stránce Bandzone

Zde ještě obrázky alba, které jsou připraveny pro původně zamýšlené vydání na fyzickém CD.

Titulní strana alba Oči

Vnitřní strana alba Oči

Zadní strana aba Oči

Koncert "Trávobraní"

Rónin na Trávobraní 2015

Po posledním koncertu v domácím prostředí jsme se další víkend přesunuli do pro nás vzdálenějších Václavic u Liberce do Statku u špičky, kde se konala akce s názvem Trávobraní. Po malé zajížďce jsme se dostali na místo včas a během obdivování zvláštních uměleckých dekoračních předmětů zaplňujících celý statek a sledování dokumentu o Plastic people of the universe jsme zjistili že od našeho posledního koncertu zde se nebude hrát ve stodole, ale v historickém hostinci.

Jako první hrála naše spřátelená skupina Era Vulgaris svůj fajnový garage crossover a publikum tak hezky rozehřála, poté jsme hráli my. Pódium bylo velmi malé a těsné, zvučili se tedy jen nejnutnější aparáty, ale zvuk byl super a to je základ, pro dobrý výkon. Přestože jsme byli ve společnosti lidí spíše undergroundové komunity, tak se publikum nebojácně naší hudbou bavilo, skákalo a dokonce s námi zpívalo refrény, což se nám zatím ještě nestalo. Prostě podařený koncert se vším všudy.

Domů jsme odjížděli výborně naladěni a s pocitem, že naše snažení má smysl. :-)

Trávobraní 2015 - plakátUměníUměni

 

 

Koncert "Vypsaná fiXa"

18.9. 2015 měl být pro naši skupinu svým způsobem výjimečným dnem, neboť jsme poprvé hráli před velmi známou skupinou a tou byla Vypsaná fiXa.

Celá akce se odehrávala v prostorách lomnického zámku a je nutno říci, že se povedla.

Náš koncert byl subjektivně plný touhy hrát na domácím území co nejlépe, takže k úplnému koncertní pohodě a ztráty nervozity došlo tedy až poněkud déle než jindy, ale i tak jsme si naše hodinové vystoupení užili a to i včetně přídavku. Jako skupina neslyšíme jak to zní do publika, ale díky výborným zvukařům jsme se na pódiu slyšeli velmi dobře a to pak není hraní taková dřina :-).

Po nás nastoupila další před skupina Marvan - Narvan tribute band, která hrála velmi dobře převzaté skladby zesnulého Narvana, což je jak prohlásil náš bubeník "taková Česká verze Redhot Cilli Peppers", s čímž se dá jen souhlasit, ale tato hudba do skladby celého večera výborně zapadala.

Pak konečně došlo na hlavní hvězdu a tou byla Vypsaná fiXa. Její playlist tvořily převážně skladby z posledního alba "Krásný smutný den". K těm nejznámějším evergreenům tak došlo od druhé poloviny představení a vše vrcholilo až k oběma přídavkům.

Koncert to byl nicméně velmi pěkný až by se dalo říci "parádní". Zpěvák nicméně zavzpomínal, jaké že to bylo pěkné hrát dříve v klubu AION a že ho mrzí, že už není. Lomnické publikum bylo akční a zpívalo spoustu písní spolu se zpěvákem a tak bude na co vzpomínat.

Doufáme že jsme ke kvalitě večera přispěli i my naším vystoupením.