Rónin - historie skupiny - fáze 5

Podzimní deštivé období září 2011 přináší nejen změny počasí, ale leckdy i změny v hudebních skupinách. Tento rok, podobně jak před dvěma lety  podzim opět rozfoukal vítr změn a vyměnil v naší skupině Rónin člena, tentokrát na postu bicích...
Jana Charouska tak nakonec vystřídal ten samý hudebník, který s naší skupinou příležitostně hostoval již v létě 2010 v obdobích, kdy byl Honza byl dlouhodobě mimo republiku, nebo byl zaneprázdněn studijními a jinými povinnostmi.
Přínos J. Charouska pro skupinu byl obrovský, neboť právě on pomohl v začátcích svou energií, aparaturou a zajištěním prostor zkušebny po pauze znovu rozjet chod skupiny. Nicméně opět z důvodů vytížení Honza nemohl už dál skupině odevzdávat maximum a tak se rozhodl odejít.

Od tohoto dne přišla do Rónina  "mladá krev" v podání talentovaného Ondry Plecháče s kterým brzy po jeho příchodu započalo nahrávání dalších demo  snímků.

Rónin fáze 5
Rónin fáze 5

Rónin - historie skupiny - fáze 4

Spolu se začátkem školního roku 2009 a nástupem podzimního počasí se v naší skupině postupně schylovalo k dalším personálním změnám, jelikož se po vzájemné dohodě rozhodl (z důvodů nově vyvstalých rodičovských povinností) po dvou letech skupinu opustit baskytarista Marek Hanák.

Záhy se nám podařilo sehnat nástupce Martina Břečku, který ač do té doby nikdy na žádný nástroj nehrál, tak dokázal svou pílí a pracovitostí vše dohnat a naučit se repertoár během několika měsíců.

Prvním koncert 4. 1. 2010 pak byl pro Martina doslova křest ohněm, jelikož se jednalo o hudební soutěž začínajících kapel "Startér Live" v pražském žižkovském klubu XT3 do kterého se sjížděly skupiny z celých Čech. Martin se za tech několik měsíců zvládl naučit 55 minut dlouhý seznam skladeb.

Rónin - historie skupiny - fáze 2

Tato fáze nebyla tak dlouhá, jako ta první a nejsou o ní tak přesné záznamy, ani žádné fotografie. Nicméně, základní informace, co se týče časové osy, je ta, že proběhla zhruba 2 roky po rozpadu prvního složení skupiny. Opět ale po euforii z nalezení nového bubeníka Pavla Oravce skončila s jeho odchodem. Během tohoto období existence skupiny se nám ale podařilo docela dobře se sehrát i s novým basákem Michalem Valentou. Když se ale události opět spikly proti nám a došlo k druhému rozpadu skupiny vzaly tyto události oběma zabývajícím zakládajícím členům Petrovi Vedralovi a Tomášovi Bergrovi na několik let chuť jakkoliv se pokoušet skupinu vzkřísit a u Tomáše Bergra to spíše vedlo k dlouhodobé "studiové" práci doma u PC, kde postupně kompletoval dlouho plánované a vysněné CD.

Rónin - historie skupiny - fáze 3

Tuto poslední sestavu inicioval bubeník Jan Charousek, který na jaře tohoto roku nabídl své služby k obnovení skupiny a navíc sehnal prostory, kde je možné zkoušet a následně zakoupil nové bicí. Pak už jen zbývalo oslovit bývalého spoluhráče Petra Vedrala.

Už na 1. zkoušce 15.6. bylo jasné, že je to hudebně "ono" a tak došlo k oslovení posledního spoluhráče Marka Hanáka z první sestavy. Naštěstí nebyla velká práce ho přemluvit k obnovení spolupráce, takže 5. 7. 2007 došlo k prvnímu zkoušení kompletní sestavy.

Promo s Márou.

Rónin - historie skupiny - fáze 1

Jak to začalo? V mých osobních záznamech se mi podařilo dopátrat, nejzazšího datumu první zkoušky tehdy ještě tříčlenné skupiny na 27. září 1998. Skupina vznikla tehdy jako čistě lyžařská záležitost a kromě trenéra Tomáše Bergra (k) sestávala z jeho tehdejších svěřenců Petra Vedrala (k) a Marka Hanáka (bk), kteří se hraním cizích ale i vlastních písní zdokonalovali, ale i postupně sehrávali. Jelikož tehdy na blízku nebyl žádný bubeník, jako trio zůstali nejméně dalšího 1/2 roku, než se podařilo zkontaktovat tehdy začínající bubenici Lindu Fajxovou, s kterou se zkoušelo zhruba rok až rok a půl. Poté se skupina na čas rozpadla, jelikož ji opustila bubenice s kterou zanikly i veškeré momentální naděje a šance sehnat prostory zkušebny... Ještě před rozpadem se podařilo amatérsky nahrát 2 písně a poslat je do soutěže Jim Beam rock.

Ronin1